مرکز تخصصی و جامع تولید و تامین فرآورده های گیاهان دارویی

لوگوی شرکت سلامت محور پایتخت

شرکت سلامت محور پایتخت

اسانس چیست؟ چه کاربردهایی در صنایع غذایی، دارویی و آرایشی دارد؟ بیایید کمی بیشتر درباره اسانس ها بدانیم با مطالعه این مطلب از شرکت سلامت محور پایتخت

اسانس چیست و چگونه بدست می آید؟

اسانس در ویکی پدیا

اسانس بعنوان ماده ای فرّار از عصاره ی برخی گیاهان که دارای طعم یا رایحه ای خوشبو هستند با استفاده از روش های خاص فیزیکی یا شیمیایی تهیه می شوند. این مواد از قسمت های مختلفی از گیاهان دارویی بدست می آیند.

اسانس ها اگر بصورت طبیعی و در دمای محیط قرار گیرند از حالت مایع به گاز تبدیل شده و تبخیر می شوند. به همین جهت گاهی به آنها لقب روغن های فرّار نیز اطلاق می شود.

اسانس ها معمولاً بیرنگ هستند اما پس از گذشت مدتی از زمان استحصال آنها، اکسیده شده و حالت رزینی خواهد یافت و تیره رنگ می شود.

انواع اسانس گیاهی

اسانس گیاهی، نوعی از مواد تشریحی است که از بین بیش از ۱۱۰۰ گیاه مختلف استخراج می شود. این اسانس های طبیعی دارای مؤلفه هایی هستند که به آنها اعتبار مطلق را برای درمان مشکلات ناشی از نوع مختلف از بیماری ها می دهد. گروه های مختلفی از اسانس گیاهی مشاهده می شود،

از جمله :

  • آروماتیک ها
  • هیدروکاربنات ها
  • اسانس های هیدروسیلیک
  • اسانس های حاوی محلولات سیالاتی

 

اسانس گیاهی چیست

کاربرد اسانس در صنایع غذایی

اسانس از طریق استخراج از برخی گیاهان به روش های مختلف ایجاد می شود و امروزه می توان به صورت نامحدود استفاده از آن در صنایع غذایی و دارویی دید. استفاده از اسانس در صنایع غذایی به ترکیبات خاص گوناگونی از نفخ ها و نوشیدنی ها و کاربردهای دیگر اشاره دارد که به طور معمول اسانس را به منظور افزایش ارزش غذایی و اجزای دیگر صنعت غذایی استفاده می کنند.

 

تاثیر اسانس در صنایع غذایی

تولید اسانس خالص

تولید اسانس خالص، یا اسانس طبیعی، روشی پیشرفته است که برای استخراج اسانس از گیاهان به کار می رود. این روش اولین بار در سال ۱۹۵۵ استفاده شد. با استفاده از تجهیزات ویژه، اسانس گیاه مورد نظر از گیاه منتج شده است. نتایج این فرایند اسانس خالص یا طبیعی است که بدون کلر ، شوری ، آلیاژها و مواد غیر قابل حل دیگری می باشد. این نوع اسانس معمولا به منظور استفاده در صنایع پزشکی، پزشکی پلاستیکی، صنایع آرایشی و صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تولید اسانس خالص

 

اسانس در صنایع آرایشی

اسانس به عنوان یک عنصر مهم در صنایع آرایشی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از اسانس می‌توان برای ساخت عطر ها و مواد به‌کار رفته در آرایش سر و چشم استفاده نمود. این اسانس می‌تواند از طبیعت گرفته شود یا به صورت فرآیند های ناشی از یک فرایند کاری تولید شود. اسانس نیز می‌تواند به عنوان عنصر بازشونده و محرک در مواد آرایشی مورد استفاده قرار گیرد و به شکل مشخصی موجب خوشبویی و معطر شدن گردد.

 

مواد آرایشی بهداشتی

خرید و قیمت عمده اسانس :

شرکت سلامت محور پایتخت تولید کننده و پخش کننده برتر انواع اسانس، عصاره، روغن، مارمالاد یا ریچل گیاهان دارویی در سطح کشور و خاورمیانه است.

جهت مشاوره رایگان و نیز خرید محصولات ما می توانید بصورت مستقیم با کارشناسان ما در واحد فروش در ارتباط باشید.

 

اگر طبیعت در تلاش برای رسیدن به سلامتی است، چرا با اسانس طبیعی سلامت محور به آن نزدیک نشوید؟ اسانس های طبیعی سلامت محور همان چیزی را به شما می رسانند که می خواهید از آنها بهره بگیرید! یک قطعه از طبیعت را به سلامت خود نزدیک کنید!

مشاوره در خصوص ظرفیت خالی تولید محصولات

گفتگوی آنلاین با کارشناسان :

جهت دریافت مشاوره بصورت آنلاین در ساعات اداری می توانید از بخش گفتگوی آنلاین سایت که در پایین صفحه و سمت راست آیکون آن را مشاهده می فرمایید اقدام نمایید. و در صورت آفلاین بودن و خارج از ساعات کاری شرکت، کارشناسان ما در کوتاهترین زمان از اولین روز کاری با شما تماس خواهند گرفت.

مشاوره با مدیر فروش :

مهندس زرقانی :

دیدگاهتان را بنویسید

نویسنده مطلب :
تصویر سلامت محور پایتخت

سلامت محور پایتخت

اولین و بزرگترین پالایشگاه فرآوری انواع گیاهان دارویی سلامت محور در کشور، بانک و مرکز فروش و تجارت انواع عصاره، اسانس و روغن های خالص و طبیعی، صادرات و واردات عمده انواع مواد اولیه گیاهی مورد نیازکارخانجات و صنایع داروسازی، غذایی و آرایشی بهداشتی، همچنین داروخانه ها و عطاری ها
شاید مطالعه این مقالات هم برایتان جذاب باشد ...
منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

شرکت سلامت محور پایتخت

دسته بندی محصولات

فقط تا 15 دی ماه فرصت دارید

خرید معجون ( ریچل ها ) با قیمت قبل